Technologie

Ručníky s vlastním potiskem

Ručníky s vlastním potiskem
Technologie tisku

Používáme velmi kvalitní materiál

Pro výrobu ručníků používáme pouze velice kvalitní tkaný materiál s příměsí z recyklovaných vláken, to vše z certifikovaných surovin. Takže výsledný produkt je nejen velmi kvalitní, ale i přátelský k životnímu prostředí.
Použitý materiál má díky husté struktuře vlákna antibakteriální účinky a výrazně omezuje prostupnost mikroorganismů. Ve spojení s rychleschnoucími vlastnostmi mikrovláken se v materiálu bakterie nestihnou množit tak rychle jako třeba v bavlně. Je tedy velmi vhodný.

Výroba základního materiálu pro ručníky probíhá u významného zahraničního výrobce, ale dále je tento materiál zpracováván u nás a ručníky pro Vás šijeme v naší fabrice v České republice.

Pro individuální kusové funkční ručníky používáme funkční antibakteriální polyester.
Pokud poptáváte větší množství, můžete si vybrat rovněž froté s tkaným logem nebo froté s tištěným obrázkem či logem. U froté se pak jedná o kombinaci bavlny a polyesteru. Prosíme zašlete nám poptávku se specifikací Vašeho požadavku a my se budeme snažit jí co nejlépe vyhovět.

Jak tiskneme na ručník

Na unikátní antibakteriální materiál vytiskneme Vaše návrhy sublimačním tiskem. Při sublimačním tisku se motiv vytiskne pomocí speciální tiskárny na přenosový papír, který se následně umístí na ručník a fixuje v tepelném lisu. Tato technologie tisku nejlépe zachová vlastnosti materiálu i po tisku a umožňuje potisknout ručníky z obou stran v dostatečné kvalitě. Tiskneme na velkoformátové tiskárně v maximální šíři 160 cm a maximální délce dle Vašeho požadavku.

Výhody potisku sublimací

  • Kvalitní plnobarevný a ostrý tisk
  • Neznatelný tisk na omak - tisk je vpitý do materiálu
  • Extrémní odolnost a stálost barev
  • Ručníky lze prát ve standardní teplotě
  • Možnost oboustranného kvalitního tisku

Reálný tisk obrázků sytými barvami

Reálný tisk obrázků sytými barvami

Optimální podklad pro zadání tisku

Potřebujeme od Vás co nejkvalitnější fotografie či grafické podklady, protože výsledná kvalita obrázku je dána grafikou, kterou od Vás obdržíme. Zde platí všeobecně známé pravidlo, čím lepší tiskový podklad, tím lepší výsledný tisk.


Doporučené rozlišení dat vhodných pro tisk (rastrového obrázku) jako podkladu pro tisk je 300 dpi v reálné velikosti Vámi požadovaného ručníku. V měřítku 1:1. Tedy ve velikosti, ve které by měl být obrázek vytištěný na ručník.


dpi nám udává tiskový rastr neboli hustotu tisku. Přímo závisí na konečném fyzickém rozměru. Při malém dpi bychom sice mohli vytisknout větší ručník, ale Váš obrázek na něm nebude ostrý a nebude se Vám líbit. A to není naším cílem. Minimální rozlišení dat vhodných pro tisk je 120 dpi v reálné velikosti Vámi požadovaného ručníku.

Při sublimaci může docházet k mírné odchylce barevnosti podobně jako u digitálního tisku, bohužel sublimační tisk nezaručuje 100% identickou barevnost z originálních tiskových dat.